bv SPORT

Van 19 t/m 28 september 2025 is Leeuwarden host-city van de Nationale Sportweek! Dat betekent dat er extra aandacht is voor sport en bewegen in onze stad en de omliggende dorpen. Gemeente Leeuwarden en bv SPORT nodigen alle sportverenigingen uit om mee te doen met de Sportweek Leeuwarden.

Wat is de Nationale Sportweek?

De Nationale Sportweek is het jaarlijkse sportfeest waarin heel Nederland wordt uitgenodigd om het plezier en de kracht van sport te ervaren. In 2025 zijn vijf steden uitgeroepen tot host-city en Leeuwarden is er één van! Tijdens deze week willen we alle inwoners van Leeuwarden uitnodigen om in beweging te komen en het plezier van sport te ervaren. Sport inspireert, brengt mensen samen en is onmisbaar voor persoonlijke ontwikkeling. Sport bepaalt wie je bent, wat je doet en vooral met wie je dat doet!

Veelgestelde vragen

Ja, elke vereniging kan meedoen met een eigen activiteit of in samenwerking met andere verenigingen.

Aanmelden als vereniging kan tot 1 augustus. Mocht je het programma nog niet rond hebben, dat is geen probleem. Dat kan tot 1 september. Het aanmelden van deelname en soort activiteit is wel van belang, zodat we dit kunnen meenemen in de kalender. Aanmelden kan via dit formulier

Via dit formulier. Na aanmelding ontvang je een bevestiging.

Vervolgens kun je je activiteit als vereniging toevoegen op app.blijvansport.nl/sportweek. Zo wordt jouw activiteit zichtbaar voor iedereen die het programma bekijkt. Meer informatie hierover vind je hier:

Jouw sportaanbod op Blij van Sport | Voor sportaanbieders

Let op: kies bij het aanmaken van je activiteit de categorie ‘Sportweek Leeuwarden’ in de Blij van Sport-app. Dan komt jouw activiteit automatisch in het juiste programma-overzicht te staan.

Je krijgt geen goed of afkeuring van het plan. Als je gebruik wil maken van financiële ondersteuning, dan willen wij wel eerst het plan zien. We streven er naar binnen 5 werkdagen te reageren.

Ja, zolang het binnen de sportweek valt (19 t/m 28 september).

Ja, de buurtsportcoach of sportparkmanager kan helpen met advies, netwerk of het opzetten van een gezamenlijke activiteit. Ook kan de buurtsportcoach helpen met het aanmelden van jouw activiteit via de Blijvansport app. 

Alle overige verenigingen via de buurtsportcoaches via  sportontwikkeling@bvsport.nl

Sportpark Kalverdijkje of sportpark Grou via marcel.de.vries@leeuwarden.nl 

Sportpark Nijlân via sportparkmanager Erik.baas@leeuwarden.nl 

 

Ja, afhankelijk van het plan en de extra nodige inzet van vrijwilligers en materialen is er een vergoeding beschikbaar van maximaal €250 per vereniging.

Na afloop van de Sportweek Leeuwarden dien je een declaratieformulier in met bonnen via nationalesportweek@leeuwarden.nl.

Ja, de activiteit moet: 

  • Tijdens de sportweek plaatsvinden 
  • Openbaar toegankelijk zijn
  • Gericht zijn op kennismaking met sport en bewegen
  • Een plus/extra zijn op de reguliere activiteiten 
  • Aansluiten bij één van de volgende thema's:
  1. Aangepast sporten
  2. Ouderen in beweging
  3. Fryske sporten
  4. Veelzijdig bewegen

Kosten die hoger uitvallen zijn voor eigen rekening. Je kunt eventueel kijken naar andere subsidiemogelijkheden. O.a. de subsidie sportevenementen van de gemeente Leeuwarden. De buurtsportcoach kan hierin meedenken. 

Het draait om zichtbaarheid, sportplezier en trots op het sportaanbod in de gemeente. Je laat inwoners kennismaken met jouw sport en vereniging. 

De week draait niet om ledenwerving, maar om het vieren van sport en bewegen. Je kunt geïnteresseerden doorverwijzen of op een wachtlijst plaatsen.

Ja, dat wordt juist aangemoedigd. De buurtsportcoach kan hierbij ondersteunen.

  • Vermelding op app.blijvansport.nl 
  • Promotietoolkit met: 
  • Nieuwsbericht 
  • Social media posts 
  • Flyer en poster 
  • Mogelijkheid tot opname in de aftermovie 

De campagne wordt breed verspreid via lokale media, sociale kanalen en gemeentelijke communicatie. Dit is de eerste keer dat de nationale sportweek wordt georganiseerd in de gemeente Leeuwarden. We hebben dus geen cijfers van bereik van voorgaande jaren. De Nationale Sportweek wordt ook landelijke gepromoot door NOC*NSF. 

Ja, je mag het materiaal uit de toolkit personaliseren met je eigen logo’s en sponsors. 

De organisatie (gemeente Leeuwarden en BV Sport) maakt de aftermovie. Wil je hier niet in opgenomen worden? Geef dat dan aan bij je inschrijving. 

Ja, graag! Houd wel rekening met de AVG en vraag toestemming aan deelnemers. 

Oproep aan sportverenigingen

De gemeente Leeuwarden en bv SPORT nodigen alle sportverenigingen uit om mee te doen aan de Nationale Sportweek en zichtbaar te zijn voor (nieuwe) sporters in de stad. Of je nu een grote of kleine vereniging bent: iedereen kan meedoen!

Voor verenigingen is dit het moment om jouw vereniging te laten zien! Door een gratis training, proefles of workshop te organiseren, laat je anderen kennismaken met jouw sportaanbod. Hiermee vergroot je als vereniging je zichtbaarheid en draag je bij aan een veelzijdig sportaanbod in onze stad!

Activiteit organiseren als vereniging?

Wil je als vereniging meedoen en je sportaanbod laten zien?
Meld jouw activiteit aan via onderstaande knop of stuur een mail naar nationalesportweek@leeuwarden.nl.


Kom je er nog niet helemaal uit, heb je hulp nodig of vragen? De informatie-inloopbijeenkomsten zijn geweest in april en juni. Je kan nog steeds rekenen op ondersteuning en begeleiding van je buurtsportcoach of sportparkmanager. Zij helpen je graag verder!